BOGNA LEWTAK-BACZYŃSKA
WELLTRADE JANUSZ BACZYŃSKI

Sprzedaż wysyłkowa albumów CD z utworami z repertuaru Edith Piaf, z wielką poezją polską, z rep. patriotycznym i in.
Sprzedaż autorskich publikacji, poezji, książek i prac artystycznych - obrazów, szkiców i grafik.

GALERIA AUTORSKA I TEATR WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJGALERIA AUTORSKA I TEATR WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ WARSZAWA, AL.WOJSKA POLSKIEGO 10 / UL.ŚMIAŁA 28


zaprasza na :

WYSTAWA ARTYSTÓW WARSZAWSKICH W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM od 01.03.2016

Od 01.03.2016 w wystawie ulicznej przy ul.Śmiałej 28 w ramach ekspozycji Galerii Autorskiej i Teatru Well Art Bogny Lewtak-Baczyńskiej jest wyeksponowana wystawa malarstwa, grafiki, rzeźby, plakatu artystów warszawskich przygotowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Wystawa została zorganizowana z prywatnych środków finansowych biorących w niej udział artystów. Obrazy, grafika, rzeźba i in. zostały przedrukowane na plastikowe panele. Wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym prezentujemy obecnie również jako wystawę internetową aby umożliwić zapoznanie się z nią szerszej publiczności.

Poniżej przedstawiamy tytuły prac i nazwiska wystawiających artystów.


Przy okazji powyższej wystawy pragniemy zaznaczyć iż uważamy, że do tego rodzaju narodowych tematów powinien być udostępniony artystom Gmach Zachęty, która w międzywojniu pełniła rolę galerii propagującej sztukę polską i po to została wybudowana ze składek społeczeństwa w końcu XIX wieku.
Również, wydaje nam się, jak i innym koleżankom i kolegom artystom, że wystawom związanym z historią Polski powinna służyć Galeria Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a w innych rejonach Polski artystom polskim powinny być udostępniane inne reprezentacyjne galerie narodowe wojewódzkie.
Ponadto pragniemy poinformować, że Bogna Lewtak-Baczyńska, jedna z laureatek z 2015 r. prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edith Piaf, była pierwszą osobą w Polsce, która wykonywała i nagrała utwory Żołnierzy Wyklętych (z II konspiracji) na CD p.t. „ Pieśni Kresów, Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Andersa, Żołnierzy zamordowanych z list katyńskich – 70-ta rocznica ludobójstwa ukraińskiego OUN-UPA dokonanego na Polakach”, 2013 r.
Powyższa płyta została wydana prywatnymi środkami i uzyskała w 2013 i w 2014 r. dwie nagrody na dwóch kolejnych festiwalach – Multimedialnym Festiwalu Polonijnym „Polskie Ojczyzny 2013” w Częstochowie i na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Multimedialnym w Niepokalanowie. Jest wielu interesujących artystów w Polsce – w różnym wieku – od młodszych po starszych, którzy w różnych dziedzinach sztuki – w dziedzinie sztuk pięknych – malarstwa, grafiki, rzeźby, muzyki, piosenki, literatury, poezji, koncertów, aktorstwa, spektakli teatralnych, filmów i in. tworzy wiele bardzo wartościowych, w tym propolskich rzeczy, ale ich twórczość od wielu lat nie jest nagłaśniana i udostępniana szerszej publiczności, a szkoda. Miejmy nadzieję, że sytuacja powyższa obecnie się poprawi.

Zespół Galerii Autorskiej i Teatru Well Art Bogny Lewtak-Baczyńskiej