BOGNA LEWTAK-BACZYŃSKA
WELLTRADE JANUSZ BACZYŃSKI

Sprzedaż wysyłkowa albumów CD z utworami z repertuaru Edith Piaf, z wielką poezją polską, z rep. patriotycznym i in.
Sprzedaż autorskich publikacji, poezji, książek i prac artystycznych - obrazów, szkiców i grafik.

GALERIA AUTORSKA I TEATR WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJDwa scenariusze (sztuka) napisane z okazji 100-lecia niepodległości Polski autorstwa Bogny Lewtak-Baczyńskiej p.t.

1/ Saga o Polsce – I - („Raport mniejszości”)
2/ Kostka Rubika - Saga o kraju – II

Są to scenariusze (sztuka) napisane z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Zawierają sceny z I-szej i II-giej wojny światowej oraz sceny z obecnej polskiej rzeczywistości. Te dwa scenariusze tworzą całość – jest to sztuka teatralna podzielona na dwa scenariusze filmowe. Oparte są one na samych autentycznych faktach. Tekst scenariuszy/sztuki podobał się wielu reżyserom i osobom piszącym, a także zwykłym czytelnikom. Jest bardzo śmiały, nawet jak na obecne czasy. Sztuka (scenariusze) była zgłoszona przez Sekcję Reżyserów ZASP do konkursu ministerialnego promującego i sponsorującego prace napisane z okazji 100-lecia niepodległości Polski, była nieźle punktowana, ale nie dostała dotacji.


Załączamy synopsisy 1-szego i 2-giego scenariusza (kliknij)

oraz spis treści/scen obydwu scenariuszy traktowanych jako całość (kliknij).

Poniżej treść obydwu scenariuszy (kliknij).
Wszelkie materiały (teksty, treści, itp.) przedstawione objęte są prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy "Ustawy o prawie autorskim i sprawach pokrewnych" z dnia 4 lutego 1994r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz.631). Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub części bez zgody autora jest zabronione.