BOGNA LEWTAK-BACZYŃSKA
WELLTRADE JANUSZ BACZYŃSKI

Sprzedaż wysyłkowa albumów CD z utworami z repertuaru Edith Piaf, z wielką poezją polską, z rep. patriotycznym i in.
Sprzedaż autorskich publikacji, poezji, książek i prac artystycznych - obrazów, szkiców i grafik.

GALERIA AUTORSKA I TEATR WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJNAGRODA POŚMIERTNA DLA WYBITNEGO I WYJĄTKOWEGO POSŁA NA SEJM RP ŚP. ARTURA GÓRSKIEGO

Postanowiliśmy nagrodzić/upamiętnić pośmiertnie Pana Posła Śp.Artura Górskiego za Jego wspaniałą działalność dla Polski i na rzecz obywateli. Był on wzorem pracy poselskiej wśród posłów - za swego życia, jak i obecnie. Był to Poseł o wysokiej etyce, wyróżniający się swą postawą obywatelską, prawdziwy chrześcijanin.

Często tematem naszych rozmów z koleżankami i kolegami artystami była wyjątkowa uczynność i etyka postępowania Pana Posła na Sejm RP Śp. Artura Górskiego. Okazuje się, że był to jedyny w Polsce znany nam poseł, który nie dość, że pomógł wielu artystom w ich kłopotach życiowych, to nigdy nie odmówił nikomu pomocy i nikogo nie pozostawił bez porady czy interpelacji. Występowaliśmy - od 2016 r. - do wielu bardzo cenionych i znanych posłów (PiS i Kukiz 15) w tematach społecznych i patriotycznych od wielu miesięcy nie otrzymując od nich najmniejszej odpowiedzi ani najmniejszego znaku zainteresowania.

Nie przymują nas w trakcie swoich dyżurów. Ignorują nasze do nich wystąpienia, czym jesteśmy niezmiernie zaskoczeni, bo działalność Śp. Artura Górskiego jako posła na Sejm przyzwyczaiła nas do tego, że poseł nie pozostawia obywatela bez pomocy i odpowiedzi. To zresztą należy do obowiązków posła, które, jak widać, nie wszyscy posłowie rozumieją i wypełniają.

Myśleliśmy, że postawa jaką znaliśmy z działań Pana Posła Śp. Artura Górskiego to norma poselska, a okazało się, że była to WYJĄTKOWA I NIEPOWTARZALNA CECHA PANA POSŁA ŚP. ARTURA GÓRSKIEGO, że był on jedynym znanym nam posłem, który wypelniał wzorcowo swoje obowiązki poselskie. Jego działalność i sposób traktowania obywateli była wręcz wizytówką partii PiS, to jego zasługa w dużej mierze, że wielu obywateli głosowało na PiS, która to partia m.in. poprzez powyższy fakt wiele mu zawdzięcza. Sprawial, że czuliśmy się z nim bezpieczni jako obywatele, czuliśmy, że nas nie zawiedzie i nie pozostawi w nieszczęściu. Niestety nie ma Go już wśród nas, mimo Jego młodego wieku. Pozostawił wspaniałą Małżonkę i małego Synka, drogich mu - Rodziców i Brata.

Wszyscy posłowie powinni go brać za wzór. Śp. Pan Poseł Artur Górski organizował arcyciekawe spotkania z obywatelami, koncerty, występy, prelekcje, zapraszał obywateli do Sejmu RP na interesujace konferencje. Nie pozostawial nikogo bez porady i pomocy. Nie zdarzyło się nigdy, żeby nie odpowiedzial na emaila obywatela, na prośbę o spotkanie, czy o interpelację. Pomagał bezinteresownie wielu ludziom. Szanował naszych rodziców - powstańców i partyzantów. Okazywał nimi i im zainteresowanie, np. umieścił w periodyku mokotowskim krótkie wspomnienie mojej Mamy Teresy Lewtak-Stattler z d.Szuch - inwalidy wojennego z bat."Parasol" i z bat. "Żubr" o Anodzie - Janku Rodowiczu. Po śmierci mojej Mamy Pan Poseł Artur Górski wystąpił wraz z ówczesnym posłem Mariuszem Błaszczakiem o odznaczenie dla mojej Mamy - pośmiertne. Przywiązywał ogromną wagę do patriotyzmu i martyrologii polskiej.

Zaprosił nas kiedyś - tj. Bognę Lewtak-Baczyńską i Dagny Baczyńską do występu z koncertem - mały recital chopinowski i "Reduta Ordona" A.Mickiewicza do muz.Bogny Lewtak-Baczyńskiej w siedzibie Prymasa J.Glempa. Był to wspólny występ z Januszem Zakrzeńskim (za kilka miesięcy zginął w katastrofie smoleńskiej), który kiedyś był starszym kolegą Bogny Lewtak-Baczyńskiej w Teatrze Polskim u Kazimierza Dejmka. Jeszcze nie tak dawno koncert Dagny Baczyńskiej-Kissas w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym uświetnił wybór Pana Posła Artura Górskiego na jego ostatnią, jak się okazało, kadencję poselską w życiu. Podobno jeszcze w szpitalu słuchal ulubionego swego utworu skomponowanego przez Dagny Baczyńską-Kissas p.t."Husaria". Ten właśnie utwór Dagny Baczyńska-Kissas zagrała na uroczystości żałobnej po śmierci nieocenionego, wybitnego Pana Posła Artura Górskiego, jak i utwory F.Chopina i "Marche funebre - dedykowany Powstańcom Warszawskim i Ludności Cywilnej, Ojcu Św.Janowi Pawłowi II i Śp.bratu Markowi Lewtakowi" ułożony przez Bognę Lewtak-Baczyńską.

Swą pośmiertną upamiętniajacą nagrodą dla Śp.Pana Posła Artura Górskiego chcemy oddać hołd Jego działalności w służbie obywatelom, Jego osiągnięciom i Jego Wspaniałej, Niepowtarzalnej i tak cennej dla nas obywateli - postawie.

NAGRODA DLA
PROF. DR HAB PANA KRZYSZTOFA SZWAGRZYKA

Prof. Dr hab Pan Krzysztof Szwagrzyk jest osobą, której praca zasługuje na najwyższe uznanie. Nie można cofnąć zła, które przyniosło opuszczenie nas pod koniec II wojny światowej przez aliantów i ich zdrada - w Teheranie i w Jałcie. Kosztowalo to Polskę po zakończeniu II wojny światowej - utratę rdzennych ziem i wiele niewinnych ofiar. Dobito ostatnią pozostałą przy życiu elitę polską. Najwięksi polscy bohaterowie - jeśli w porę nie umknęli za granicę jak mój wówczas 17-letni wuj Janusz Szuch - szef ochrony gen.Leopolda Okulickiego w II konspiracji (powstaniec z bat."Parasol") - zostali zamordowani i zakatowani w stalinowskich więzieniach.

Prof.Krzysztof Szwagrzyk prowadząc prace ekshumacyjne i odnajdując miejsca zlożenia i ukrycia szczątków zamordowanych polskich bohaterów przywraca naszemu krajowi jego zakłamywaną do tej pory historię, pozwala zidentyfikować naszych bohaterów, oddać im należną im cześć i doprowadzić do ich godnego pochówku, na jaki zasłużyli. Przywraca wiedzę o ich losie i martyrologii. Spełnia nadzieje rodzin pomordowanych, że odnajdą ślady swoich bliskich, że będą mogli z należnymi im honorami wreszcie ich pochować.

Swą pracą Prof. Krzysztof Szwagrzyk naraża się wielu wrogim dla Polski środowiskom, jest to praca odpowiedzialna i ryzykowna. Chcielibyśmy więc jako środowisko twórców dać wyraz uznaniu jakim darzymy jego pracę dla dobra Polski.