BOGNA LEWTAK-BACZYŃSKA
WELLTRADE JANUSZ BACZYŃSKI

Sprzedaż wysyłkowa albumów CD z utworami z repertuaru Edith Piaf, z wielką poezją polską, z rep. patriotycznym i in.
Sprzedaż autorskich publikacji, poezji, książek i prac artystycznych - obrazów, szkiców i grafik.

GALERIA AUTORSKA I TEATR WELL ART BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJMUZYKA POLSKA

MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA,RZEŹBA ARTYSTÓW WARSZAWSKICH I KRAKOWSKICH

EKSPOZYCJA Z OKAZJI JUBILEUSZU 60-LECIA STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYSTÓW MUZYKÓW

20.11.2016 – 08.12.2016

WYSTAWA ZORGANIZOWANA ZA PRYWATNE ŚRODKI ARTYSTÓW SZTUK PIĘKNYCH - NA OGRODZENIU GALERII-TEATRU, ul.Śmiała 28 w Warszawie

Od :

Artyści, uczestnicy i fundatorzy wystawy sztuk pięknych p.t. "Muzyka Polska z okazji 60-lecia SPAM" Bogna Lewtak-Baczyńska
wraz z zespołem
Galerii Autorskiej i Teatru Well Art Bogny Lewtak-Baczyńskiej

Do : Szanownej Publiczności

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej wystawy zewnętrznej na temat: MUZYKA POLSKA z okazji 60-lecia SPAM, którą jaką miłośnicy muzyki polskiej i osoby doceniające działalność SPAM zorganizowaliśmy z wlasnych naszych funduszy - artystów uczestników wystawy, bez wsparcia jakichkolwiek czynników zewnętrznych. Wystawa nasza tematycznie m.in. dotyczy również repertuaru baletowego i operowego Teatru Wielkiego.

Propozycja zorganizowania wystawy sztuk pięknych z okazji 60-lecia SPAM była przez Bognę Lewtak-Baczyńską zgłaszana dwukrotnie na zebraniach SPAM w roku 2015 a nawet w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w formie pisemnej i ustnej w styczniu 2016 r.. Niestety bez odzewu.

Jako jedyni w Polsce - Galeria Autorska i teatr Well Art Bogny Lewtak-Baczyńskiej - od szeregu miesięcy przezentujemy malarstwo, rysunek, rzeżbę i grafikę przeniesioną na panele odporne na warunki atmosferyczne. Jedyni - gdyż na ogół na zewnątrz przedstawia się zdjęcia, dokumenty itp. Ponadto jest to wystawa organizowana z prywatnych składek nas artystów. W tym roku jako jedyni w Polsce prezentowaliśmy w powyższy sposób kilka wystaw z dziedziny sztuk pięknych na unikalne tematy (na nowej stronie : www.bognalewtakb.pl są prezentowane nasze tegoroczne wystawy, nasza starsza już od 6 lat nieprowadzona strona ma bardzo podobny adres, trzeba uważać żeby ich nie pomylić przy poszukiwaniu naszych wystaw).

Wystawie towarzyszą dwie wersje plakatu wystawy poświęconej Muzyce Polskiej z okazji 60-lecia SPAM, załączam spis ze składem prac i program koncertu wernisażowego. Wernisaż miał miejsce 20.11.2016 r., zaczął się na zewnątrz kilkunastominutową prezentacją prac i artystów, a potem przeszliśmy do wnętrza Galerii-Teatrzyku na koncert i poczęstunek.

Wystawa poświęcona Muzyce Polskiej jest w naszym mniemaniu ogromnym dokonaniem ze strony nas artystów - twórczym i finansowym. Według opinii oglądających naszą trzytygodniową ekspozycję - jest piękna, rozciągnięta na ogrodzeniu na przestrzeni nieomal 30 (trzydziestu) metrów.

O naszej unikalnej wystawie zawiadomione zostały instytucje muzyczne i państwowe, niektóre znane teatry muzyczne oraz sam Jubilat SPAM - wraz z gratulacjami z okazji Jubileuszu otrzymał informacje o wernisażu wystawy i całej ekspozycji. Żaden z wyżej wymienionych podmiotów się nie odezwał, nie podziękowal, nie zaszczycil, nie odpowiedział na zaproszenie i informację o tak wyjątkowej i unikalnej wystawie, jak tylko artyści i zwykli prości obywatele. Co na to nasz od wieków wpajany "savoir vivre" ?

Życzę Państwu miłego zapoznania się z naszą unikalną na rynku polskim propozycją wystawową.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Bogna Lewtak-Baczyńska